Jesenno – zimná kampaň vozidiel KIA

Zimná kampaň - zima pod kontrolou

Majte svoje vozidlo pod kontrolou aj počas zimy, ktorá sa nezadržateľne blíži. Príďte k nám na Vašu 17 – bodovú kontrolu vozidla ZDARMA. Informujte sa o výhodných akciách na zimné príslušenstvo, pneuservis a iné. Navyše vám za priaznivé ceny vaše vozidlo KIA aj umyjeme. Akcia trvá od 1.10.2018 do 31.12.2018.

!!! Pozor kontrola nenahrádza povinnú servisnú prehliadku predpísanú výrobcom 🙂

KIA je pripravená na ekologickú budúcnosť

 • Od septembra 2018 musia byť všetky nové modely predávané v Európskej únii certifikované podľa testovacieho cyklu WLTP a zároveň musia spĺňať emisnú normu Euro 6c

 • Cieľom nového testovacieho cyklu WLTP je poskytnúť presnejšie a porovnateľné údaje o emisiách a spotrebe vozidla

 • Všetky modely Kia sú certifikované podľa testovacieho cyklu WLTP a spĺňajú dokonca prísnejšiu emisnú normu Euro 6d TEMP

 • Navyše sú v celej šírke modelovej ponuky okamžite dostupné k odberu pre zákazníkov

Mení sa spôsob testovania emisií a spotreby paliva, dôvodom je zastaranosť systému NEDC (známeho ako nový európsky jazdný cyklus), ktorý bol zavedený v 80-tych rokoch minulého storočia a vychádzal skôr z teórie. Od 1. septembra musia osobné vozidlá predávané v Európskej únii plniť nové hodnoty spotreby, ktoré sa získavajú podľa testovacieho cyklu WLTP. WLTP (Worldwide Harmonizaed Light-Duty Vehicles Test Procedure) je celosvetovo jednotná testovacia norma pre určenie spotreby paliva a emisií a jej cieľom je poskytnúť presnejšie porovnateľné údaje o vozidle, ktoré lepšie odrážajú reálne jazdné podmienky.

Výhody postupu WLTP

Nová laboratórna skúška má poskytovať presnejšiu predstavu o spotrebe paliva a emisiách CO2 v osobných automobiloch. Stručný prehľad výhod testovacieho cyklu WLTP:

širšie spektrum jazdných situácií (mestská premávka, hlavné cesty, diaľnice)

dlhšia vzdialenosť prejdená počas testu

realistickejšie hodnoty vonkajšej teploty 

vyššia priemerná a maximálna rýchlosť

vyšší priemerný a maximálny jazdný výkon

dynamickejšie a typickejšie zrýchľovanie a spomaľovanie

kratšie zastávky

voliteľné výbavy: hodnoty CO2 a spotreby paliva sa udávajú pre individuálne vozidlá

prísnejšie podmienky nastavenia vozidla a merania

poskytuje najlepšie a najhoršie hodnoty, ktoré zohľadňujú voliteľné prvky dostupné pre podobné modely vozidiel

Všetky modely Kia sú certifikované podľa testovacieho cyklu WLTP a spĺňajú emisnú normu Euro 6d TEMP

Od septembra 2018 so zmenou testovania vozidiel prichádza do platnosti emisná norma Euro 6c, ktorá upravuje maximálne povolené objemy resp. hmotnosti emisií na jeden prejdený kilometer. Od roku 2020 príde do platnosti ešte prísnejšia emisná norma Euro 6d. Euro 6d bude v porovnaní s Euro 6c rozšírená o meranie emisií v cykle RDE (Real Driving Emissions).

V súčasnosti je však v platnosti už emisná norma Euro6d TEMP, ktorá je akoby predprípravou na emisnú normu Euro 6d. Norma Euro 6d sa od 6d Temp líši v odchýlke – odchýlka medzi WLTP a RDE môže byť maximálne 110%, pričom pri emisnej norme Euro 6d už iba 50%. Prechod medzi Euro 6c a 6d TEMP znamená, že za rok musia výrobcovia všetky svoje motory upraviť. To však samozrejme nie je z rôznych technických dôvodov úplne možné a jednoduché.

Spoločnosť Kia je odhodlaná presadzovať ekologickejšiu budúcnosť. Od začiatku septembra má všetky nové modely certifikované podľa normy WLTP a všetky modely už teraz spĺňajú normu Euro 6d TEMP, čím je o krok vpred a hrdo deklaruje 5-ročný plán „Green Goal“ (ekologický cieľ), ktorého súčasťou je okrem iného aj rozšíriť jej ponuku úsporných vozidiel a neustále vyvíjať nové opatrenia v záujme ekologickejšieho jazdenia.

Všetky naše nové modely sú poháňané paletou hnacích sústav, ktoré boli navrhnuté a vyvinuté tak, aby nielenže splnili, ale prekračovali prísne limity stanovené náročnými emisnými normami. Som hrdý, že všetky naše modely už dnes spĺňajú emisnú normu Euro 6d TEMP a sú okomžite dostupné k odberu pre našich zákazníkov. V tretej generácii Ceedu bol predstavený nový 1,6-litrový motor „U3“ CRDi (s priamym vstrekovaním so spoločným tlakovým potrubím) využívajúci technológiu selektívnej katalytickej redukcie (SCR) s aktívnym riadením emisií, ktorá výrazne znižuje emisie. Nový motor tým pádom produkuje menej oxidu uhličitého, pevných častíc a oxidov dusíka (NOx) v porovnaní so skoršími vznetovými motormi od spoločnosti Kia.“ uviedol pri tejto príležitosti Marián Hoffer, generálny riaditeľ KMSS.

Na záver dodal: „V roku 2014 sme uviedli na trh náš prvý elektromobil Kia Soul EV, po ktorom v roku 2016 nasledovala Kia Niro ako naše prvé hybridné úžitkové vozidlo (HUV) a v poslednom štvrťroku 2018 pribudne elektromobil Kia Niro. Do roku 2020 výrazne zvýšime našu ponuku ekologických vozidiel a v budúcnosti by sme boli radi lídrom v ekologizácii.“

Autosalón vás čaká aj v našom showroome KIA

Nechcete cestovať na autosalón? Príďte k nám a zažite ho u nás. Len do konca apríla 2018 na vybrané modely autosalónová zľava navyše.

Zažite s nami autosalónový festival cien a vyberte si svoj obľúbený model z limitovanej autosalónovej ponuky Kia. Napríklad model Kia cee´d 1.4 D-CVVT vo výbave Amber získate za fantastických 11 690 € vrátane klimatizácie a plnej bezpečnostnej výbavy, alebo využite akciovú zľavu až 2 200 € na vybrané modely Kia. Ku každému vozidlu navyše ponúkame výhodné možnosti financovania. Ponuka platí od 1.4. do 30.4.2018. Bižišie informácie o akciovej ponuke na modely Kia nájdete na www.kia.sk.

 

Pravá jar začína u nás v servise prehliadkou Vášho vozidla KIA

Vážený zákazník,

srdečne Vás pozývame navštíviť v období od 1.4. do 30.6.2018 náš autorizovaný servis KIA HS-PLUS. Získate tak 17 bodovú kontrolu vozidla zadarmo, podľa kontrolného listu kondície vozidla KIA (VHC). Všetko potrebné vám zabezpečíme pod jednou strechou.

Tešíme sa na Vás v našom servise KIA.

Dostávajte novinky zo sveta KIA

nakonfiguruj si svoje vozidlo KIA

Ak si želáte dostávať novinky o akciách z nášho sveta vyplňte prosím nižšie uvedený formulár.

Prosím, nezabudnite si prečítať vyhlásenie o spracovaní vašich OU.

Kontaktný formulár

 

Potvrdenie kvality nášho servisu

Dňa 2.2.2018 sa náš kolega Matej Petruš zúčastnil národného kola zručností mechanikov. Našu spoločnosť reprezentoval tak, ako sa patrí a spomedzi desiatich najlepších mechanikov Slovenska sa umiestnil na prvom mieste. Týmto obhájil aj naše minuloročné prvenstvo v národnom kole. My mu srdečne gratulujeme a budeme držať palce na ďalšej súťaži – celosvetovom kole, ktoré sa uskutoční koncom apríla v Južnej Kórei.

Kia Stinger je víťazom slovenskej ankety Auto roka 2018

 • 15- členná porota slovenských automobilových novinárov zvolila spomedzi deviatich kandidátov víťaza ankety Auto roka 2018 v Slovenskej republike

 • Autom roka 2018 na Slovensku je Kia Stinger
 • Športový sedan značky Kia sa pýši výkonom, vycibrenosťou, jazdnými vlastnosťami a skvelým ovládaním

 • Pre značku Kia je to už tretie víťazstvo od roku 2011 po modeloch Kia Rio a Kia Sportage, čo z nej robí najúspešnejšiu značku v tejto ankete

Prestížne ocenenie Auto roka 2018 na Slovensku získala Kia Stinger. 15- členná porota automobilových novinárov udelila modelu Kia Stinger 95 bodov, čím získala prvenstvo spomedzi výnimočne deviatich konkurentov, ktorí sa dostali do užšieho výberu (zvyčajne býva v užšom výbere len sedem kandidátov). Druhú priečku získal model Opel Insignia s počtom 77 bodov a na treťom mieste sa umiestnil Suzuki Ignis s 59 bodmi.

Tento rok to bol už jubilejný dvadsiaty ročník ankety Auto roka na Slovensku, ktorá sa riadi rovnakými pravidlami ako európska anketa Car of The Year so 60 ročnou tradíciou. Do ankety sú automaticky zaradené automobilové novinky, ktoré sa dostanú na slovenský trh od 1. januára do 31. decembra predošlého roku. Každý z motoristických novinárov má k dispozícii 25 bodov, ktoré musí rozdeliť minimálne medzi 5 kandidátov.

Marián Hoffer, generálny riaditeľ Kia Motors Sales Slovensko, pri preberaní ocenenia uviedol: “Stinger je skutočne iný ako všetky ostatné vozidlá značky Kia. Je to prelomový model ako v dizajne, tak aj v jazdnom charaktere. Ocenenie Auto roka 2018 nás nesmierne teší. Je radosť vidieť ako motoristický novinári ocenili úsilie našich dizajnérov a inžinierov, ktorí vyvinuli naozaj jedinečné vozidlo. Veríme, že Stinger bude rovnako obľúbený aj u vodičov. „

Kia je najúspešnejšia značka v slovenskej ankete Auto roka. Stinger je už tretím automobilom značky Kia, ktorý sa stal víťazom slovenskej ankety Auto roka po modeloch Kia Rio (2012) a Kia Sportage (2011).

Výsledky dvadsiateho ročníka ankety Auto roka 2018 v Slovenskej republike boli vyhlásené 1. februára počas slávnostného galavečera v Penati clube, v Bratislave.

Vozidlo Počet bodov
 1. Kia Stinger
95 bodov
 1. Opel Insignia
77 bodov
 1. Suzuki Ignis
59 bodov
 1. Škoda Karoq

58 bodov
 1. Honda Civic
25 bodov
 1. Citroën C3 Aircross

       Alfa Romeo Stelvio

       Audi A8

17 bodov
 1. Hyundai Kona
10 bodov

Okamžitá príťažlivosť. Trvalá túžba.

Využite teraz jedinečnú ponuku na model Kia cee´d v spoľahlivej kvalite so zľavou až 1 800 € a získajte ju už od jedinečných 11 690 €.
Teraz platí navyše aj jedinečná ponuka, a to zimné pneumatiky zadarmo.
Využite výhodné produkty Kia Finance, ako napríklad financovanie Kia Select s výhodnými mesačnými splátkami alebo financovanie na štvrtinky bez navýšenia.
Bližšie informácie o možnostiach financovania sa dozviete u každého autorizovaného predajcu Kia.